Uszczelka kolektora ssącego – objawy uszkodzenia

Pewne podzespoły silnika z założenia nie powinny ulegać awarii, bo ich budowa jest tak prosta, że nie ma co się w nich zepsuć. Niestety rzeczywistość wygląda nieco inaczej, ponieważ na ich pracę mogą wpływać współdziałające układy. Element, który teoretycznie powinien być bezawaryjny, to kolektor ssący, inaczej zwany dolotowym. Jednym z nielicznych problemów, jakie mogą dotknąć ten komponent silnika, jest zepsuta uszczelka. Zastanawiasz się, czym jest kolektor ssący? Objawy towarzyszące jego nieszczelności, a także jego budowę i działanie oraz kilka innych zagadnień opisujemy w poniższych akapitach.

czytaj całość »
Rozszczelnienie turbiny – objawy, które powinny Cię zaniepokoić

W pełni sprawny samochód to nie tylko gwarancja bezpieczeństwa kierowcy, pasażerów oraz pozostałych uczestników ruchu drogowego. To także komfort jazdy. Niektóre jego części należy serwisować raz do roku lub po przejechaniu określonej liczby kilometrów. Są też takie, które działają do momentu zużycia lub uszkodzenia. Czytaj dalej i dowiedz się, czym objawia się rozszczelnienie turbiny, aby zareagować w odpowiednim momencie.

czytaj całość »
Objawy uszkodzonej turbiny – sprawdź, kiedy odwiedzić mechanika!

Turbina odpowiada za zwiększenie wydajności silnika. Dzięki niej możesz szybko zwiększyć moc auta. Czasem jednak zdarzają się z nią problemy – mniej lub bardziej poważne. Które z nich powinny wzbudzić Twój niepokój? Jakie są objawy uszkodzonej turbiny i kiedy warto udać się do mechanika? Odpowiedzi na te pytania czekają na Ciebie w kolejnych akapitach naszego tekstu.

czytaj całość »
Objawy uszkodzonej turbiny w pojeździe

Wymiana turbosprężarki w samochodzie z reguły konieczna jest po przejechaniu około 200 tysięcy kilometrów. Nie jest to jednak wymóg, do czasu aż pojazd nie zacznie sprawiać problemów.

czytaj całość »
Co składa się na cenę turbosprężarki?

Zregenerowane turbiny stały się coraz częściej kupowanym elementem pojazdu. Większość osób nie decyduje się na zakup nowego turbo z uwagi na wysoką cenę. Jedak warto mieć na uwadze, że podzespoły po regeneracji nigdy nie będą tak wydajne, jak te całkowicie nowe.

czytaj całość »
Budowa turbosprężarki i jej regeneracja

Turbosprężarka to nieodłączny element każdego samochodu. To ona w głównej mierze odpowiada za moc, którą posiada auto. Zdarza się jednak, że turbina ulega awarii lub uszkodzeniu, przez co odczuwany jest znaczny spadek mocy pojazdu.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl