Co składa się na cenę turbosprężarki?

Zregenerowane turbiny stały się coraz częściej kupowanym elementem pojazdu. Większość osób nie decyduje się na zakup nowego turbo z uwagi na wysoką cenę. Jedak warto mieć na uwadze, że podzespoły po regeneracji nigdy nie będą tak wydajne, jak te całkowicie nowe. Co więcej, kompletowanie turbosprężarki jest procesem wymagającym precyzji, cierpliwości i doświadczenia. Prawidłowe funkcjonowanie turbiny zależy od jej wcześniejszego oczyszczenia i doborze odpowiednich części. Jaki zatem jest całkowity koszt regeneracji? Przed odpowiedzią na to pytanie, warto zwrócić uwagę na to, z czego zbudowana jest turbina.

Co decyduje o prawidłowym działaniu turbosprężarki?

Kolektor turbo

Głównymi elementami, wchodzącymi w skład turbiny są obudowa, kolektor, zespół środkowy oraz uszczelki turbiny. Jednak to nie wszystko, co składa się na prawidłowe funkcjonowanie turbosprężarki. Na jej pracę ma również wpływ zawór regulacji ciśnienia doładowania. Jeśli ten jest otwarty, to spaliny trafiają do układu wydechowego, tym samym zauważalny jest brak doładowania poprzez spadek mocy. Przy wyborze części, warto zapoznać się ze specyfikacją techniczną produktów. Wiele elementów dedykowanych jest wyłącznie dla danych wariantów turbiny. Aby nie popełnić błędu przy zakupie części, warto sugerować się numerem zapisanym na obudowie turbosprężarki.

Ile kosztuje regeneracja turbiny?

Wyważarka do turbosprężarek

O ile sam zestaw uszczelek do turbosprężarek kosztuje od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych, tak cena pozostałych elementów jest znacznie wyższa. Uszczelki turbo dostępne są w wielu rodzajach, dlatego warto zapoznać się ze specyfikacją uszkodzonego produktu. Rdzeń turbo, czyli inaczej zespół środkowy to koszt co najmniej kilkuset złotych. Natomiast obudowę można kupić w granicach około 300 złotych. Spora ilość kupujących w wielu przypadkach błędnie łączy awarię samochodu z koniecznością wymiany turbiny. Narażają się przez to na ogromne wydatki nawet kilku tysięcy złotych. Są też tacy, którzy starają się oszczędzić na zakupie turbiny i próbują regenerować ją na własną rękę. Często niestety kończy się to niepowodzeniem. Cena turbiny po profesjonalnej regeneracji to koło 700-900 złotych w zależności od modelu pojazdu.

Turbina jest podzespołem, który w wielu pojazdach rzadko kiedy ulega awarii. Jednak w przypadku jej uszkodzenia, warto skontaktować się z doświadczonym mechanikiem. Sam koszt zregenerowanej turbiny nie jest wysoki, natomiast osoby, które chcą spróbować zregenerować turbinę osobiście, to muszą zakupić nowy rdzeń i zestaw uszczelek. Turbo po regeneracji nigdy nie zastąpi mocy nowego sprzętu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl